فوت و فن
تصویر تی هارو اکر

تی هارو اکر

مدرس قانون جذب - مدل ورزشی - استاد دانشگاه

تی هارو اِکِر پسر یکی از مهاجران اروپایی بود که وارد آمریکای شمالی شد.
او در تورنتو بزرگ شد اما بسیاری از سالهای جوانی و بزرگسالی اش را در ایالات متحده سپری نمود. در دوران کودکی اش، برای بدست آوردن پول سخت کار میکرد. اِکِر در سن ۱۳ سالگی شروع به کار نمود. در نوجوانی روزنامه تحویل می داد، بستنی اسکوپی می فروخت، در نمایشگاهها کتاب رمان و در ساحل دریا لوسیون برنزگی می فروخت. او پس از یک سال تحصیل در دانشگاه یورک، تصمیم گرفت به دنبال رویای خود یعنی میلیونر شدن برود.
اِکِر در ابتدای دوران جوانی اش، در ۵ شهر مختلف زندگی کرد. رودخانه تاهو و اف تی لادِرِبِل از جمله این شهر ها بودند. او شغلهای زیادی داشت و کسب و کارهای زیادی را امتحان کرده بود، اما در حین تلاش زیاد و کارهای سختکوشانه، نتوانسته بود به موفقیت دست یابد.
در نهایت پس از سالها سرخوردگی، توانست پول زیادی به دست آورد. او اولین فروشگاه وسایل تناسب اندام (وسایل ورزشی) را در آمریکای شمالی افتتاح نمود و تنها در عرض ۲ سال و نیم توانست کسب و کارش را به ۱۰ فروشگاه ارتقا دهد. پس از آن، او بخشی از شرکتش را به مبلغ ۵۰۰ هزار دلار فروخت.
او با فروش این بخش توانست به رویایش دست یابد و در نهایت به یک میلیونر تبدیل شود.
اِکِر در طول سالهایی که به تلاش و کوشش می پرداخت، با خود عهد کرده بود که ثروتمند شود و به دیگران هم برای رسیدن به ثروت کمک کند. او به عهدش وفادار ماند. او در حال حاضر زندگی بیش از پنج میلیون نفر را متحول کرده است و به آنها کمک کرده تا به هدف خود یعنی داشتن استقلال مالی درست نزدیکتر شوند.