فوت و فن | آموزش آنلاین

11 ایده برای شروع کسب و کار های خانگی

کسب و کارهای خانگی

امروزه با همه گیری اینترنت و دنیای دیجیتال و همچنین ویروس کوید19 اغلب کسب و کار ها به سمت اینترنتی شدن رفته و در خانه سوق گرفته اند .واقعیت این است که شما برای ادامه زندگی خود لزوماً نیازی به یافتن “شغل رسمی” ندارید. راه های مختلف تأمین معاش در خانه بسیار بیشتر از آنچه مردم فکر می کنند وجود دارد که شما می توانید برای خود و کاملاً با شرایط خود انجام دهید.

این مقاله برخی از بهترین ایده های کسب و کار های خانگی  را شامل می شود  که می توانید در طول زمان آن ها را گسترش و یا تغییر دهید. تمامی مشاغل نام برده برای همه ی افراد مفید نیستند و  هر کس می تواند از یک ایده از این لیست استفاده کند تا درآمدی قابل قبول کسب کند. میزان پولی که می توانید بدست آورید نیز بسته به راهی که انتخاب می کنید متفاوت خواهد بود.

اجرای برخی از ایده های کسب و کار های خانگی آسان است، در حالی که برخی دیگر به مهارت خاصی نیاز دارید.

ایده های کسب و کار های خانگی

در زیر لیستی از کسب و کارهایی آورده شده است که می توانید در خانه از آنها بهره ببرید.

 

  1. طراح وب

با طراحی وب سایت های جدید یا به روزرسانی وب سایت های موجود ، کسب و کاری را شروع کنید. با مشتریان کار کنید تا تخصص زیبایی و طراحی خود را به وب سایت های آن ها اضافه کنید. کسب سود از مشاغل جدید در زمینه طراحی وب به دلیل هزینه های پایین آسان است.

  1. فروش لباس

لباس ها نعمت های پرسود دنیای امروز هستند. فروشگاه های آنلاین زیادی به تازگی شکل گرفته اند که کار خرید و فروش لباس را آسان کرده اند.

3. معلم موسیقی

کارآفرینان با استعداد موسیقی می توانند به عنوان یک معلم موسیقی کسب و کار خانگی را راه اندازی کنند. خانه خود را به روی مشتریانی که می خواهند سازهایی بیاموزند و در کلاس هایتان شرکت کنند، باز کنید. اگر نمی خواهید مردم به خانه شما بیایند می توانید از فناوری کنفرانس ویدیویی استفاده کنید و جلسات  آنلاین را از خانه به دانش آموزان در هر مکان برگزار کنید.

4. نویسندگی آنلاین

هر آنچه را که به صورت آنلاین می خوانید توسط شخصی نوشته شده است و آن نویسنده بابت استعداد و مهارت خود دستمزد دریافت کرده است.

5. کپی رایتر

شرکت های تبلیغاتی و بازاریابی همیشه به دنبال نوشتن متن های مستقل برای کمک به پروژه های خلاقانه هستند. یک دفتر کار خانگی با رایانه راه اندازی کنید. سپس از هوش بازاریابی خود برای کسب درآمد استفاده کنید. همانطور که در مورد قبل گفته شد نوشتن یکی از مشاغل خانگیست که به معنای واقعی کلمه می تواند جهانی باشد.

6. طراح داخلی

طراح داخلی یکی از بهترین ایده های تجاری برای هر کسی است که مهارت در سبک و طراحی را دارد. خدمات تزئینات مختص خود را به مشاغل و صاحبان خانه پیشنهاد دهید. برای ارائه این سرویس نیازی به مکان فیزیکی ندارید. شما می توانید بسیاری از کارهای فکری و اداری را از خانه انجام دهید و با مراجعه کنندگان در محل  اجرای طرح دیدار کنید.

7. مشاور رسانه های اجتماعی

رسانه های اجتماعی و سایت ها نه تنها برای استفاده تجاری بلکه برای افرادی که از استفاده از آن ها لذت می برند نیز محبوب هستند.  مشاور رسانه های اجتماعی  می تواند برای کمک به سایر مشاغل در شکل دادن و اجرای استراتژی های رسانه های اجتماعی کمک کند .این شغل یک کسب و کار خانگی مناسب برای دانشجویان و جوانان است .

8. عکاس

این امکان وجود دارد که با توجه به علاقه خود یک عکاس موفق در خانه شوید. شما می توانید یک عکاس پرتره ، عکاس عروسی یا عکاس طبیعت باشید. برخی از عکاسان تصمیم می گیرند که علم عکاسی را به دیگران آموزش دهند و از این منظر نیز میتواند شغل خوبی باشد.

9. یک کتاب الکترونیکی بنویسید و منتشر کنید

اکنون که هرکسی می تواند اثر خود را بصورت آنلاین منتشر کند ، این امکان برای هر کسی فراهم شده است که ثروت خود را از نوشته های خود بدست آورد.

اگر عاشق نوشتن هستید و مایلید تبلیغات شخصی خود را انجام دهید، نوشتن یک کتاب الکترونیکی یک روش عالی برای درآمد سریع از خانه است.

10. مهارت های گرافیکی

مشاغل همیشه به طراحان گرافیک نیاز دارند تا در انتقال بصری اطلاعات از طریق آرم، تبلیغات، پوستر، وب سایت و مواردی از این دست به آنها کمک کنند.

ممکن است این مهارت را خودتان به صورت تجربی آموخته باشید یا دارای مدرک معتبر  و گواهینامه شرکت در کلاس های گرافیک داشته باشید. اینکه جزو کدام دسته اید فرقی نمیکند بلکه عامل مهم داشتن مهارت بالا است که موجب موفقیت می شود.

به غیر از هزینه نرم افزار های طراحی ، هزینه های این کار بسیار اندک است و در هر مکانی تنها با یک کامپیوتر  انجام می شود.

11. ترجمه

از مهارت های زبان خود برای ترجمه استفاده کنید. اگر زبان دوم (یا سوم) بلدید ، می توانید در خانه به کار ترجمه بپردازید.

شروع کار ترجمه می تواند به راحتی ایجاد یک وب سایت اساسی برای تبلیغ خدمات شما باشد. همچنین می توانید با مشاغل مد نظرکه ممکن است نیاز به ترجمه از یک زبان به زبان دیگر داشته باشند یا با شبکه ای که فکر می کنید در آینده از خدمات شما بهره مند می شوند، تماس بگیرید و پیشنهاد همکاری دهید.

کلام آخر

اگر به دنبال ایجاد کسب و کار های خانگی هستید ، پیش از اقدام باید به چند نکته توجه کنید.اول اینکه زمینه مورد علاقه خود را بشناسید و سعی کنید در همان راستا به دنبال شغل بگردید. قبل از شروع به کارتعیین کنید که آیا آن کار هدف شما از ایجاد این کسب و کار را تامین میکند یا خیر ؟

در کسب و کار های خانگی و کار آفرینی، همه چیز با ایده ای شروع می شود که با گذشت زمان جای رشد دارد. پس به دنبال ایده خوب باشید!

 

منابع 

 

دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.