فوت و فن

آموزش آنلاین بهترین نوع آموزش

دوره های آموزشی آنلاین

آموزش آنلاین نوعی آموزش است که به طور کامل در اینترنت انجام می شود. این آموزش شامل انواع مختلفی از بستر ها از جمله گرافیک، صوت، تصویر و لینک های وب است که همه از طریق مرورگر اینترنت شخص قابل دسترسی هستند. این بستر ها به جای کلاس حضوری  استفاده می شود. علاوه بر ارائه مطالب و محتوای دوره، آموزش آنلاین به دانش آموزان فرصت تعاملات زنده و بازخورد در زمان واقعی برای مواردی مانند آزمون ها و پرسش ها کلاسی را می دهد. تعاملات بین مدرس و دانشجویان از طریق یک رسانه آنلاین، از طریق روش هایی مانند چت، ایمیل یا سایر ارتباطات مبتنی بر وب انجام می شود. در یک جمع بندی کامل آموزش آنلاین یک برنامه آموزشی مبتنی بر نرم افزار است که روی رایانه یا شبکه رایانه ای نصب می شود. این برنامه ها دارای بخشی برای تدریس، آزمون ها، کنفرانس ها و… می باشند. بسته به نرم افزار، آزمون می تواند چند گزینه ای، صحیح / غلط، پر کردن جای خالی و حتی گاهی پاسخ به سوالات طولاتی باشد. برخی از آموزش های آنلاین فقط متن هستند، اما برنامه هایی که پیچیده تر هستند دارای ویدئو، انیمیشن، محتوای صوتی یا ترکیبی از هر سه می باشند.

مزایای آموزش آنلاین

کارفرمایان آموزش آنلاین را ترجیح می دهند زیرا افراد می توانند با سرعت خود یاد بگیرند. تا به حال شده است که از معلم بخواهید که چیزی را تکرار کند، اما خیلی خجالت کشیدید که کلاس را قطع کنید؟ آموزش آنلاین که به صورت خصوصی است. به شما امکان می دهد مطالب را با سرعت خود بخوانید، برگردید و مطالب را بر حسب نیاز مرور کنید. آموزش آنلاین عموماً خود گام برداشته و متناسب با نیازهای خاص یادگیری فرد قابل تنظیم است. بنابراین، آموزش آنلاین می تواند تقریباً در هر زمان و مکان انجام شود، مشروط بر اینکه رایانه ای با دسترسی سریع به اینترنت وجود داشته باشد. این امر باعث می شود این نوع آموزش برای کاربرانی که می توانند آموزش خود را متناسب با برنامه روزمره خود تغییر دهند، مناسب باشد. برخی از مزایای آموزش آنلاین عبارتند از:

  • انعطاف پذیری

افراد این آزادی را دارند که مسائل خود را حل و فصل کنند زیرا به یک برنامه ثابت وابسته نیستند. در یک محیط کلاسی سنتی، زمان جلسات کلاس تعیین می شود، و افراد هیچ قدرتی در این مورد ندارد و آنها را مجبور می کند برنامه های خود را در این تاریخ ها انجام دهند. بیشتر افرادی که آموزش آنلاین را انتخاب می کنند، تعهدات دیگری دارند و این شیوه یادگیری را ترجیح می دهند زیرا به آنها قدرت می دهد که چگونه زمان خود را به پروژه های مختلف خود اختصاص دهند.

  • کاهش هزینه ها

آموزش آنلاین به دلایل مختلف می تواند هزینه کمتری داشته باشد. به عنوان مثال، رفت و آمد هیچ هزینه ای ندارد. هزینه های متنوع مربوط به حمل و نقل مانند سوخت، پارکینگ، تعمیر و نگهداری خودرو و هزینه حمل و نقل عمومی بر افرادی که آموزش  آنلاین را شرکت کرده اند تأثیر نمی گذارد.

  • فرصت های شبکه سازی

آموزش آنلاین همچنین به افراد این شانس را می دهد که با افراد مختلف در سراسر کشورها یا حتی قاره های مختلف ارتباط برقرار کنند. این اغلب منجر به فرصت های دیگری از نظر همکاری با سایر افراد در اجرای یک پروژه می شود. در عین حال، آنها را از نظر فرهنگی حساس می کند و با توجه به قرار گرفتن در معرض فرهنگ های دیگر، می تواند به راحتی در محیط های دیگر جا بیفتد.

  • مستندات

تمام اطلاعات مورد نیاز شما با خیال راحت در پایگاه داده آنلاین ذخیره می شود. این شامل مواردی مانند اسناد بحث زنده، مطالب آموزشی و ایمیل ها می شود. این بدان معناست که اگر چیزی وجود داشته باشد که نیاز به توضیح داشته باشد، دانش آموز می تواند به سرعت به این اسناد دسترسی پیدا کند و در وقت ارزشمند صرفه جویی کند. این امر به ویژه برای افرادی که نیاز به تحقیق برای پروژه ای دارند و یافته های خود را ارائه می دهند مفید است.

  • دسترسی به تخصص

آموزش آنلاین کالج ممکن است به دانشجویان امکان دسترسی به دوره های تخصصی را بدهد که ممکن است در موسسه یادگیری به آسانی قابل دسترسی یا محلی نباشند. کلاسهای آنلاین امکان به اشتراک گذاری تخصصی را فراهم می کند که به افراد بیشتری کمک می کند تا به آموزش هایی دسترسی داشته باشند که به راحتی در مکان های جغرافیایی خاصی در دسترس نیست. این نوع آموزش طی چند سال گذشته رشد کرده و پذیرش اصلی را تجربه کرده است. با یک کلاس آنلاین، می توانید محیط یادگیری خود را کنترل کنید، که در نهایت به شما کمک می کند درک عمیق تری از دوره خود داشته باشید. مدلهای جدید یادگیری همیشه در بازار در حال ظهور است و فرصتهای متنوعی را در اختیار دانش آموزان قرار می دهد تا تحصیلات خود را به گونه ای بسازند که مناسب آنها باشد، نه برعکس.

موارد مورد نیاز برای داشتن آموزش آنلاین

برای استفاده از آموزش آنلاین، کاربران باید دانش اولیه ای در مورد رایانه داشته باشند. این تنها محدود به توانایی استفاده از ماوس که شامل دانستن تفاوت بین کلیک چپ و راست کلیک و یا صرفا روشن کردن کامپیوتر نیست. این دانش به جستجو در وب سایت ها و دسترسی به فایل ها و محتواها نیاز دارد. کسانی که به هیچ وجه تجربه کامپیوتر ندارند، ممکن است در استفاده از آموزش آنلاین مشکلی داشته باشند و برای نتیجه بهتر، ممکن است بخواهند قبل از استفاده از هر دوره آنلاین، در یک کلاس آموزش رایانه اولیه ثبت نام کنند.

                                                                           آموزش آنلاین

روش های انجام دوره های آموزشی آنلاین

آموزش آنلاین به دو صورت انجام می شود: شبکه بسته یا از طریق اینترنت. شبکه های بسته کاربران را ملزم به حضور حضوری می کنند. به عنوان مثال، مدیر یک فروشگاه شبکه ای بسته را برای آموزش کارمندان در زمینه مرتبط با فروشگاه ارائه می دهند. در نتیجه این فروشگاه می خواهد آموزش ها را به صورت خصوصی و تنها برای مخاطبین خاصی ارائه دهد، بنابراین از یک شبکه رایانه ای “داخلی” استفاده می کند. کاربران با شماره کارمند و رمز ورود خود به سیستم رایانه ای وارد می شوند و با اطمینان از ماندن اسرار شرکت در شبکه شرکت، آموزش را طی می کنند. هیچ چاپی، اسنادی یا مواد دیگر از دفتر خارج نمی شود.

نوع دوم آموزش آنلاین از ارتباطات اینترنتی عمومی استفاده می کند. به عنوان مثال، برنامه های آموزش از راه دور، آموزش ایمنی راننده و دوره های آماده سازی آزمون آنلاین از طریق ارتباطات عمومی انجام می شود، به کاربران اجازه می دهد شبانه روز از هر نقطه از جهان وارد سیستم شوند.

کاربرد های آموزش آنلاین

آموزش آنلاین کاربردهای زیادی در خارج از محل کار دارد. آموزش از راه دور یکی از معروف ترین نمونه هاست.. دانش آموزان می توانند بصورت آنلاین در دوره های آموزشی مرتبط با درس و یا خارج از درس ثبت نام کنند. در کلاس ها شرکت کنند و حتی بصورت آنلاین در امتحان آن را بگذرانند و مدرک دوره را کسب کنند. طبق یک مطالعه اخیر، میلیون ها نفر از فرصت های آموزش آنلاین، آموزش و یادگیری استفاده می کنند. میلیون دانشجو در کلاس های دانشگاهی بصورت آنلاین شرکت می کنند. تقریباً نیمی از نظرسنجی ها معتقدند کیفیت آموزش آنلاین طی 10 سال آینده از کیفیت آموزش در کلاس حضوری، بیشتر خواهد بود. کارفرمایان نتیجه بهتری از آموزش آنلاین نسبت به روش های مشابه مشاهده کرده اند. شرکت ها هزینه های بیشتری را صرف آموزش آنلاین و افزایش بودجه خود می کنند تا از امکان دسترسی بیشتر به آموزش های شغلی بهره ببرند.

بحث و نتیجه گیری

در دوره های آموزشی آنلاین هر کسی می تواند موضوع مورد نظر خود را با کمک اینترنت و رایانه شخصی و یا حتی تلفن هوشمند از هر مکان یاد بگیرد. برنامه های آموزش آنلاین همچنین امکان انعطاف پذیری برای حضور در زمان را به متقاضیان می دهد.به طور ساده می توانیم آموزش آنلاین را به عنوان “برنامه آموزش اتاق کلاس مجازی مبتنی بر اینترنت” تعریف کنیم، که کارآموزان از هر مکان و در هر زمانی می توانند در آن شرکت کنند. برای شرکت در کلاس ها فقط به اینترنت و رایانه شخصی و یا تلفن هوشمند نیاز دارند. برای همین سایت فوت فن برای تمام افرادی که علاقمند به گذراندن دوره های آموزشی در زمینه های مختلف هستند بستری را فراهم کرده ک می توانید در خانه دوره ی آموزشی در زمینه های: قانون جذب، روانشناسی، جنسی زناشویی، مهارت های خانگی و توسعه فردی را از سات فوت و فن تهیه کنید و در آن زمینه متخصص شوید.

دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.