فوت و فن | آموزش آنلاین

چگونه ثروتمند شویم

چگونه ثروتمند شویم

اهمیت ثروت

ثروت چیزی است که تقریباً همه آن را می خواهیم و در تلاشیم تا بدانیم چگونه ثروتمند شویم ، اما تعداد کمی از مردم می دانند که برای بدست آوردن ثروت چه کارهایی باید انجام دهند. ثروتمند شدن ترکیبی از شانس ، مهارت و صبر را می طلبد. برای ثروتمند شدن، باید خود را در مسیری قرار دهید که منجر به یک حرفه غنی سازی پولی شود، سپس پولی که به دست می آورید با سرمایه گذاری، پس انداز و کاهش هزینه های زندگی عاقلانه اداره کنید. ثروتمند شدن آسان نیست، اما با کمی پشتکار و تصمیم گیری ماهرانه قطعاً امکان پذیر است.

احتمال بسیار کمی وجود دارد که بتوان یک شبه ثروتمند شد. اما با گذشت زمان ، نظم و تلاش و با دنبال کردن یک برنامه درست  می توان به این هدف دست یافت.

قبل از شروع ، مهم است که باور داشته باشید ثروتمند شدن به زمان و تلاش نیاز دارد. روش های بسیار کمی برای دستیابی فوری به ثروت زیاد وجود دارد و همه آن ها مبتنی بر شانس هستند. همه ما نمی توانیم در یک قرعه کشی برنده شویم یا ثروت زیادی به ارث ببریم. ثروتمند شدن در بیشتر موارد مستلزم سخت کوشی ، صبر و وقت است.

برخی از موارد امتحان شده وجود دارد که می تواند به شما در ثروتمند شدن کمک کند، اما نکته اصلی این است که دائماً و به طور مداوم سخت کار کنید، امور مالی شخصی خود را دنبال کنید و نگاه خود را به هدف معطوف کنید.

اگر می خواهید واقعاً ثروتمند شوید، حرکات جسورانه انجام دهید.

این یک هدف بلند پروازانه است که به یک فرد بسیار  ثروتمند تبدیل شوید  و اگر این هدف را دارید، کاری بزرگ انجام دهید و تغییرات بزرگی در زندگی خود ایجاد کنید.

چگونه ثروتمند شویم ؟

1. پول را در بورس بگذارید.

سرمایه خود را در سهام ، اوراق قرضه یا سایر وسایل با ارزش برای سرمایه گذاری بگذارید تا  سود سالانه نصیب سرمایه شما  شود.

معامله گران روزانه شما را وسوسه میکنند که می توانید در مدت کوتاهی پول زیادی کسب کنید اما فریت این جملات را نخورید.. خرید و فروش ده ها سهام در روز اساساً قمار است زیرا اگر معاملات بدی انجام دهید پول زیادی از دست خواهید داد . پس این روش خوبی برای ثروتمند شدن نیست.

به جای آن  یاد بگیرید که در طولانی مدت سرمایه گذاری کنید. سهام خوبی با اصول اساسی انتخاب کنید و بگذارید بنشیند. با آن کاری انجام ندهید و اجازه دهید تا فراز و نشیب ها را تحمل کند.

2. سرمایه گذاری کنید

اصل اصلی سرمایه گذاری این است که در نهایت بیشتر از آنچه خرج کرده اید سود کرده و درآمد کسب کنید. با این حال ، مهم است که سرمایه گذاری های خود را هوشمندانه انتخاب کنید. مکان های زیادی وجود دارد که می توانید پول خود را در آن سرمایه گذاری کنید، اما اینکه بفهمید کدام یک از این موارد منجر به سود شما می شود دشوار است.

دارایی های نسبتاً پایدار مانند املاک اجاره ای یا زمین های قابل توسعه و پیشرفت در منطقه ای که به طور مداوم در حال رشد است، روش خوبی برای ایجاد ثروت است. مانند هر سرمایه گذاری دیگری ، هیچ تضمینی وجود ندارد. با این حال بسیاری از افراد در زمینه املاک و مستغلات بسیار خوب عمل کرده اند.  .

فاکتورهای زیادی وجود دارد که باید هنگام سرمایه گذاری در نظر بگیرید و منطقی درباره آن فکر کنید. قبل از تصمیم گیری با کارشناسان یا دوستانی که در سرمایه گذاری تجربه دارند صحبت کنید.

3.از خریدهای با افت قیمت خودداری کنید.

پرداخت هزینه زیاد برای  اتومبیل گاهی اوقات دور انداختن سرمایه تلقی می شود. زیرا احتمال دارد در عرض پنج سال نیمی از  مقدار ارزش اولیه را نداشته باشد. به محض رانندگی با اتومبیل جدید ، قیمت آن حدود 20٪ -25٪ دچار افت می شود و هر سالی که صاحب آن هستید ، این افت قیمت ادامه دارد.

4. از خود مالیات بگیرید

مفهوم پس انداز پول مفهوم جدیدی نیست. با این وجود  کلید تحقق هدف شما در جمع آوری ثروت، تلاش واقعی و پس انداز است.

یک روش متفاوت برای دیدن پس اندازهای شما این است که آن ها را به عنوان مالیات در نظر بگیرید. به محض پرداخت مالیات، دیگر هیچوقت نمیتوانید آن مبلغ را بردارید، با پس انداز خود نیز به همین روش رفتار کنید. پول را در یک حساب پس انداز کنار بگذارید یا آن را به یک حساب کاملاً جداگانه  که نمی توانید از آن برداشت کنید منتقل کنید. با پس انداز خود مانند پولی رفتار کنید که دیگر هرگز پس نخواهید گرفت ، تا روزی که همه آن را یک باره بردارید.

 

ثروتمند بودن چیزی فراتر از داشتن پول و دارایی است.

ثروتمند بودن یک حالت ذهنی است. به این معنا  که شما می توانید ثروتمند باشید اما همچنان احساس فقر کنید و یا برعکس.

شما می توانید “ثروت” را به روش های مختلف تعریف کنید. افراد زیادی وجود دارند که  آن را پول زیاد و دارایی فراوان می دانند و از نظر آنها ثروتمند بودن معادل میلیونر بودن است.

اما ثروت می تواند ثروت روانشناختی نیز باشد . برای  ثروتمند بودن لزوماً نیازی به داشتن هدف بالا و دستیابی به موقعیت خاص نیست. هر کسی می تواند ثروتمند باشد تا زمانی که   قادر به انجام کاری باشیم که آن را دوست داریم و با عشق انجام می دهیم. نکته اصلی آن این است که با آنچه زندگی می کنیم احساس رضایت و دلخوشی داشته باشیم . در این صورت حتی وقتی از نظر مالی نیز دچار کاستی های باشیم باز هم به موفقیت دست می یابیم .

منبع:

 

دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.