فوت و فن

پولدار شدن با پس انداز

چگونه با پس انداز پولدار شویم

ثروتمند بودن همیشه به معنای داشتن پول نیست بلکه  اساساً عادات، رفتارها و قوانینی وجود دارند که به شما امکان می دهد ثروتمند شوید و ثروت خود را افزایش دهید. این قوانین برای همه مشابه نیست اما مورد مشترک آن پس انداز پول است. پولدار شدن نصیب شخصی می شود که می داند چگونه می تواند 10 درصد یا حتی مقدار بیشتری از درآمد خود را در طول عمر، پس انداز کند. یکی از هوشمندانه ترین کارهایی که می توانید برای خود انجام دهید این است که عادت کنید بخشی از حقوق خود را پس انداز کنید. در اینجا چند راه برای کمک به شما در صرفه جویی در پول و پس انداز آن برای پولدار شدن آورده شده است:

 • ابتدا به خودتان پول بدهید.

اولین نتیجه قانون صرفه جویی و تبدیل شدن به یک متخصص صرفه جویی در پول این است که “ابتدا به خودتان پول بدهید”. معنی این جمله چیست؟ از همین امروز شروع کنید تا ده درصد از درآمد خود را پس انداز کنید و هرگز آن را خرج نکنید. برای این منظور یک حساب ویژه ایجاد کنید و با این حساب مانند حساب وام بانکی رفتار کنید و هرگز پول ذخیره شده را برندارید. این صندوق پس انداز شما برای انباشت مالی بلند مدت است و هرگز از آن به دلایل دیگری جز برای اطمینان و ذخیره پول برای آینده مالی خود استفاده نمی کنید. مورد بعدی این است که هنگامی که قسمتی از حقوق خود را جدا کرده و پس انداز می کنید، باعث می شود که تمرینی باشد که برای خرج بقیه پول نیز در زندگی صرفه جویی کنید. وقتی به طور مرتب 10 درصد از درآمد خود را کنار بگذارید، به زودی با 90 درصد دیگر راحت زندگی خواهید کرد. بسیاری از مردم با پس انداز 10 درصد از درآمد خود شروع می کنند و سپس با پس انداز 15 درصد، 20 درصد و حتی بیشتر به آینده می رسند و در نتیجه زندگی مالی آن ها به طرز چشمگیری تغییر می کند. بدون شک شما هم همین گونه می توانید عادت کنید، پس پس انداز پول خود را از همین امروز شروع کنید تا زوتر عادت کنید.

 • از خرج و خرید لوازم غیر ضروری خودداری کنید

خرید وسایلی را که نیازی به آن ها ندارید متوقف کنید. قبل از خرید هر وسیله و خالی کردن پول موجود در کارت خود، این سوالات را از خود بپرسید:

“آیا این چیزی است که من واقعاً به آن احتیاج دارم؟”

“آیا من قبلاً چیزی مشابه به آن را خریده ام؟”

“آیا این وسیله را بیشتر از پس انداز پولم می خواهم یا نه؟”

هر پولی که برای وسیله غیر ضروری ندارید هزینه می کنید، یک همان مقدار پولی است که از پس ازنداز خود کم می کنید. در اینجا یک  اصل مهم وجود دارد و آن این است که اگر در هفته تنها مقدار ناچیزی پول ذخیره کنید و لوازمی را که به آن نیاز ندارید نخرید، در طول ماه و سال پول زیادی را می توانید پس انداز کنید.

 •  پولتان را برای خود خرج کنید

به جای اینکه پولتان را برای موارد بیهوده خرج کنید، آن را برای یادگیری دانش و مهارت جدیدی بپردازد. خرج پول برای یادگیری مهارت جدیدی نوعی سرمایه گذاری بر روی خودتان است. بدین صورت که هر وقت بخواهید می توانید از این سرمایه استفاده کرده و از آن پول کسب کنید. به خاطر داشته باشید که هیچ نیرو و منبعی با ارزش تر از سرمایه گذاری بر روی مهارت های فردی و ایجاد یک کسب و کار شخصی نیست. زیرا کسب و کار خود را می توانید توسعه دهید اما مادامی که برای دیگران کار کنید باید منتظر بمانید تا آنان کسب و کار هایشان را توسعه دهند.

 • خود را بیمه کنید

بیمه نیز خود نوعی پس انداز پول حساب می شود. با شرکت در یکی ار بیمه ها خود و آینده خود را تضمین کنید. بیمه برای تمامی طول عمر به کار می آید. تا وقتی که در شر ایط آرام و رفاهی هستید باید خود را بیمه کنید تا در مواقع اضطراری بتوانید از آن استفاده کنید.

همچنین می توانید اعضای خانواده خود را نیز بیمه کنید و برای آن ها نیز پس اندازی جدا کنید.

هر فردی در زندگی خود حداقل سه بیمه ی زیر را باید داشته باشد تا در مشکلات به کمک وی بیایند:

 • بیمه سلامت
 • بیمه عمر
 • ناتوانی کوتاه مدت و بلند مدت
 • از محصولات تخفیف دار استفاده کنید

فروشگاه هایی که همیشه اجناس خود را تخففی زده اند در سرتاسر شهرها وجود دارد. بهتر است برای خردی کردن وسایل خانه، خوراکی و پوشاک به این فروشگاه ها مراجعه کنید تا بتوانید هزینه های زندگی خود را کاهش دهید.

 • بهترین مارک ها را خرید نکنید

بعضی از افراد عادت دارند که از هر چیزی بهرتین را بخرند، مثلا بهترین رستوران شهر، بهترین لباس و … و استدلال آنها هم این است که مگر یک آدم چند بار به دنیا می آید که بهترین را نیز استفاده نکند. در حالیکه این یک استدلال غلط است. بله ما می توانیم از هر چیزی بهترین را داشته باشیم اما این بهرتین فقط بستگی به میزان درامد ما دارد.

 

 • کارآفرینی کنید

سعی کنید مهارتی را یاد گرفته و در اوقات بیکاری خود از آن مهارت خود پول باسزید تا بتوانید درامد خود را افزایش دهید و همان درامد را نیز پس انداز کنید.

 • پس انداز های خود را به موقع سرمایه گزاری کنید

اینکه یاد بگیرید چه موقع و کجا پول های خود را سرمایه گزاری کنید هنر بسیار بزرگی است. بعضی از افراد به امید اینکه پول من در مثلا بورس بماند پول خود را از بورس خارج نکرده و متضرر می شوند اما اگر هر فردی یاد بگیرد که پول خود را فقط و فقط روی خودش سرمایه گزاری کند موفق می شود.

بحث و نتیجه گیری

برای خیلی از افراد سوال پیش می آید که چگونه با پس انداز پول خود، پولدار شوند. نکته اول این است که بدانید برای ثروتمند شدن با پس انداز زمان زیادی نیاز هست و شما نمی توانید یک شبه و یا یک ماهه به سرمایه زیاد دست یابید. آسان ترین راه و شخصی ترین مورد این است که مقداری از درآمد خود را پس انداز کنید. به گونه ای که هرگز آن پول را خرج نکنید و در یک حساب جداگانه بگذارید بماند. در این صورت پس از گذشت سال های زیاد شما پول زیادی را ذخیره کرده اید. موارد دیگری نیز برای پولدار شدن به روش پس انداز گفته شده است که می توانید در متن بخوانید و به آن ها عمل کنید. همچنین شما می توانید مهارت های مختلف را یاد گرفته و در خانه کسب درامد کنید تا بتوانید درامد خود را افزایش دهید که وبسایت فوت و فن شرایطی ایجاد کرده که شما بتوانید مهارت های خانگی را آموزش دیده و به دارمد برسید. کافیست به بخش مهارت های خانگی رفته و دوره ی آموزشی مد نظر خود را تهیه کنید. همچنین می توانید فنون های ثروتمند شدن را در دوره های تخصصی صفر تا ثروت و دوره تخصصی ثروت بیاموزید.

دیدگاه‌ها (0)

 • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
 • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.