فوت و فن | آموزش آنلاین

چرا باید مهارت های زندگی را آموزش ببینیم؟

Skills

 آموزش مهارت چیست؟

آموزش مهارت های خانگی و یا اجتماعی برای پشتیبانی و آموزش مهارت های اساسی زندگی ، مهارت های اجتماعی، مهارت های سازمان، مهارت های ارتباطی و مدیریت علائم طراحی شده است. این آموزش ها به منظور کنار آمدن و مدیریت اختلالات عملکردی مرتبط با تشخیص آن ها است.

چرا شرکت در دوره آموزش مهارت های خانگی به شما کمک می کند؟

  • آیا زندگی در زندگی خود یک آشفتگی احساس می کنید؟
  • آیا در برنامه ریزی و سازمان دهی کار های خود مشکل دارید؟
  • آیا احساس می کنید هرگز وقت برای تفریح نیست؟
  • آیا شما دائما گنگ و ناامید هستید؟
  • آیا در جایی از خانه شما کوهی از لباسشویی و ظرف های کثیف وجود دارد؟
  • آیا اهداف شما از دسترس خارج شده است زیرا احساس می کنید روز های خود را به سختی سپری می کنید؟

این ها همه نشانه هایی است که شما برای یادگیری مهارت های خانگی به آن ها نیاز دارید!

شاید شما برای تبدیل شدن به یک پرستار ، یک معلم ، یک مهندس به مدرسه رفته باشید. شاید شما دوره های آموزشی در زمینه یادگیری فروش ، حسابداری ، قانون کمک گذرانده باشید که در شغلتان کار آمد بوده، اما این شانس وجود دارد که ، حتی با وجود آن همه آموزش رسمی شغلی، شما هرگز یاد نگرفته اید که چگونه مسائل مرتبط با بزرگسالی را به سادگی مدیریت کنید.

ما هرگز برای انجام این کارها آموزش ندیده ایم!

ما بدون هیچ برنامه بازی ، هیچ گردش کاری ، هیچ روش استراتژیک مقابله با مشکلات، دقیقاً به بزرگسالی پریدیم. واقعیت این است که ، ما فقط کسری از زندگی خود را صرف کار و شغل خود می کنیم و  سال ها آموزش و تحصیل را صرفاً برای آماد

گی این امر می گذرانیم. در حالی که  بیشتر بزرگسالی ما خارج از محل کار و در خانه، در کنار خانواده، در کنار دوستانمان می گذرد و متاسفانه در زمینه اداره زندگی خود هیچ آموزشی نداریم!

مهارت های خانگی

انواع مهارت های خانگی:

در ادامه به آموزش چند نوع از مهارت های خانگی می پردازیم.

  1. پس انداز و هزینه

مطالعه ای در دانشگاه کمبریج نشان داد که کودکان تا هفت سالگی عادت های اعمال شده در زمینه پول را تا همیشه نگه می دارند، بنابراین برای کمک به کودک در یادگیری پس انداز و هزینه ، آنها را ترغیب کنید تا مسئولیت پول خود را بپذیرند.

بچه های کوچکتر می توانند پول خود را به جای قلک در یک ظرف شیشه ای نگهداری کنند، در نتیجه از نظر ظاهری می توانند میزان رشد و کاهش آن را ببینند.

اگر فرزند شما می خواهد از روی عجله و با صرفا سرگرمی چیزی بخرد، به او کمک کنید جوانب مثبت و منفی را بسنجد: آیا این چیزی است که واقعاً می خواهد مفید است یا بهتر است پول را برای چیز دیگری نگه دارد؟

 

2 .آموزش خواندن ساعت به کودکان

این گونه کودک همیشه مهارت زمانبندی را در زندگی خود می داند و رعایت می کند.

3.نقاشی را بیاموزید

نقاشی در واقع یک مهارت اساسی است که همه ما با آن متولد شده ایم. در حالی که خواندن و نوشتن را باید آموزش ببینیم ، اما افراد با توانایی ذاتی در کشیدن نقاشی متولد می شوند.

طراحی برای بقای انسان ضروری است زیرا نوعی ارتباط است که همه می توانند آن را درک کنند ، مهم نیست که به چه زبانی صحبت می کنید. کودکان نوپا قبل از شروع به خواندن و نوشتن شروع به نقاشی می کنند و در طول زندگی این کار را ادامه می دهند.

در یک دوره نقاشی شرکت کنید. نیازی نیست که به هدف حرفه ای شدن این کار را انجام دهید بلکه فقط مهارت خود را کامل کنید و خلاقیت خود را با نقاشی نشان دهید .

4. خانه خود را مرتب و منظم کنید

روش Kon Mari توسط ماری کوندو ، صاحب مشاغل در توکیو ، ایجاد شده است و در آن بیان می کند  که با دور انداختن با بخشیدن لوازمی که دیگر به آن ها نیازی ندارید خانه های خود به فضاهای آرام و الهام بخش تبدیل کنید. داشتن خانه ای تمیز به شما کمک می کند تا زندگی خود را از تنش خارج کرده و در مکانی عاری از بی نظمی زندگی کنید.

5. دفاع شخصی را یاد بگیرید

هیچ چیز بهتر از اعتماد به نفس در زمینه دفاع از خود نیست ، چه از نظر روحی ، مالی یا جسمی. توانایی محافظت فیزیکی از خود در همه شرایط اطمینان بخش است . لازم به ذکر است در حالی که نام دفاع شخصی می آید بسیار از افراد به زنان و یا کودکان فکر میکنند ، باید گفت که این مهارت برای همگان حتی آقایون نیاز است .

هنرهای رزمی مورد علاقه خود را پیدا کنید و برخی از مهارت های دفاع شخصی را بیاموزید.

6. هنر خواندن را در خود تقویت کنید

این یکی از   مهمترین مهارت های موجود است. وقتی می خوانید ، حتی اگر فقط داستان باشد ، جهان بینی را یاد می گیرید و و دایره دانسته های خود را گسترش می دهید. از مکان هایی بازدید می کنید که ممکن است هرگز آن ها را  از نردیک نبینید و و مهارت هایی را می آموزید که پیش از آن نمی دانستید.

عادت کنید همه چیز را بخوانید. مقالات ، اخبار ، کتاب ها و حجم زیادی از مطالب همه ارزش زمان شما را دارند.

به تناسب کیفیت متن و محتوا هم دقت کنید . به عنوان مثال خواندن کتاب های طنز ارزشمند است، اما به اندازه خواندن یک متن غیر داستانی خوب درباره موضوعی که به آن علاقه دارید، مناسب نیست.

جمع بندی :

همه ما در زندگی خود به مهارت هایی نیاز داریم تا به کار ببریم و کمتر دچار چالش های زندگی شویم . برای این امر باید آموزش مهارت های خانگی ببینیم و بیاموزیم چگونه می توانیم زندگی خود را بهتر کنیم و بیشتر از آن لذت ببریم.

منبع

 

دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.