فوت و فن | آموزش آنلاین

مشاور روانپزشک آنلاین

روان پزشک آنلاین

مشاور روان پزشک آنلاین

 

 

در این متن میخواهیم درباره اینکه چگونه یک مشاور روانپزشک آنلاین می تواند به شما در پشتیبانی از سفر سلامت روان کمک کند، بیشتر توضیح دهیم.

آیا مراجعه به روانپزشک آنلاین برای شما مناسب است؟

بیشتر مردم در دنیای مدرن در مقطعی از زندگی خود از مشکلات بهداشت روان رنج می برند. از افسردگی گرفته تا اضطراب و بی خوابی. احتمالاً همه ما در زندگی دچار همچین مسائلی شدیم.

هر مسئله بهداشت روان، هر چقدر هم که به ظاهر ناچیز باشد، می تواند مانند یک مانع غیرقابل حل احساس شود و برای کمک گرفتن جهت برطرف کردن آن احساس شرم و ناراحتی کنیم. خوشبختانه روش هایی وجود دارد که می توانید بدون مراجعه حضوری، از مراقبت های روان پزشکی آنلاین، یا درمان آنلاین از یک روان پزشک متخصص و  قابل اعتماد و واجد شرایط کمک بگیرید.

مراحل روانپزشکی آنلاین:

استفاده از اینترنت برای کمک های شخصی قطعاً مفهوم جدیدی نیست. خرید آنلاین از سالها قبل وجود داشته است و به تعداد بی شماری  که با مشکلات حرکتی و  مشغله کاری زیاد روبرو هستند یا به دلیل اضطراب و افسردگی یا ترس به سختی برای بیرون رفتن تلاش می کنند. اگر هر یک از این شرایط برای شما اعمال شود، می توانید از مزایای استفاده از قرار ملاقات آنلاین برای مراقبت های بهداشت روان از طریق درمان از راه دور با استفاده از ویدئو یا تلفن بهره مند شوید.

 

اولین قدم برای پیدا کردن بهترین روش درمانی است. پس از یافتن یک روانشناس که نیازهای شما را برآورده می کند، در جلسات آنلاینی همچون گفتگوی زنده، تلفن، ویدئو و مشاوره از طریق اینترنت شرکت می کنید. می توانید در جلسات آنلاین درمانی در یک اتاق خصوصی در خانه و محل کار شرکت کنید و با روش هایی مانند متن، ویدیو یا تماس تلفنی پاسخ های مورد نیاز را دریافت کنید.

 

 

دلایلی که ممکن است یک روانپزشک آنلاین انتخاب شود

حال، بیایید به جزئیات این موضوع بپردازیم که چرا کسی ممکن است روانپزشک را به صورت آنلاین انتخاب کند یا به دنبال درمان آنلاین باشد. یک روانپزشک می تواند خدمات روانپزشکی متنوعی را برای درمان بسیاری از مشکلات بهداشت روان مانند افسردگی، اختلال اضطراب یا استرس به شما ارائه دهد، به خصوص اگر خفیف تا متوسط ​​باشد. بهترین روش درمانی آنلاین برای شما درمانی است که در دسترس باشد، خواه می تواند چت زنده، تلفن، متن، ویدیو یا جلسات لایو باشد.

درمان آنلاین در مقابل درمان حضوری

مراجعه حضوری  با یک روانپزشک از چند طریق می تواند دشوار باشد. هزینه های بالایی نیاز دارد، وضعیت احساسی شما افت می کند و ممکن است تمایل شما برای پایبندی به قرار ها کم می شود. اگرچه درمان ابزاری باورنکردنی است، اما در واقع محدود کردن آن در یک قرار ملاقات فیزیکی می تواند دلهره آور، وقت گیر و دشوار باشد.

 

دیدن حالات صورت مراجعه کننده و بررسی زبان بدن آن ها می تواند مفید باشد، اما اگر نگران قضاوت شدن هستید یا نسبت به برداشت دیگران از خود می ترسید، می تواندنتیجه برعکس داشته باشد. هنگام انتخاب حضوری روانپزشک، احتمالاً محدودیت انتخاب خواهید داشت، زیرا باید فردی را در منطقه نزدیک خود پیدا کنید و روانپزشکان نزدیک به شما ممکن است روش خاصی را که می خواهید استفاده کنید به کار نبرند.

 

برعکس، ملاقات با یک روانشناس بصورت آنلاین این امکان را برای شما فراهم می کند که مطابق برنامه خود، به راحتی در منزل این دیدار را انجام دهید. ممکن است اینگونه برای شما راحت تر باشد که  به جای حضور در محیط رسمی مطب، کاملا راحت با روانپزشک در خانه خود، از طریق چت زنده صحبت کنید. این  روش می تواند سرعت پیشرفت برنامه درمانی شما را افزایش دهد

زمینه های فعالیت مشاور روانپزشک آنلاین

  • برای اختلالات اضطرابی

اختلالات اضطرابی به طرق مختلفی از خفیف، متوسط ​​تا شدید به وجود می آیند که در هر مرحله از زننگی و تصمیم گیری ها احساس اضطراب می کند.

  • برای اختلال دو قطبی

اختلال دو قطبی می تواند خارج شدن از خانه را دشوار کند و فقط مسئله سلامتی زنان نیست بلکه همه را به یک اندازه تحت تأثیر قرار می دهد.

  • برای مسائل خواب

خواب چیزی است که همه ما به آن احتیاج داریم، اما متأسفانه اختلالات روانی می تواند بر این مسئله تأثیر بگذارد.  اگر با مشکل عدم تعادل خواب دست و پنجه نرم می کنید، و احساس می کنید که ریشه های بیماری های روانی درونتان وجود دارد، مشاوره با یک روانپزشک آنلاین می تواند به شما کمک کند.

  • برای گفتاردرمانی

جنبه دیگر روانپزشک آنلاین گفتگو درمانی است که می تواند برای مواردی از جمله اختلال خلقی، اضطراب یا مسائل خاص مورد استفاده قرار گیرد.

  • برای مدیریت دارو

مدیریت دارو شامل این است که شما یاد بگیرید چگونه می توانید داروهای خود را پیگیری کنید.

  • برای اختلال وسواس-اجباری (OCD)

یک مشاور روانپزشک آنلاین ممکن است بتواند در زمینه OCD به شما کمک کند. OCD  هم با دارو و هم از  طریق درمان شناخت رفتاری  قابل کنترل است. با گفتگو با  یک روانپزشک آنلاین می توان  OCD را مدیریت کرد.

 

  • برای اختلال شخصیت مرزی

اختلال شخصیت مرزی شامل مشکل در تنظیم احساسات است. این یک اختلال است که باعث پریشانی جسمی و روحی می شود، زیرا شما نمی توانید برای مدت طولانی با یک احساس ناخواسته کنار بیایید. روانپزشکی آنلاین می تواند به شما کمک کند یاد بگیرید چگونه احساسات خود را تنظیم کنید و منبع مراقبت های اولیه شما باشد.

  • برای مدیریت خشم

گاهی اوقات، عصبانیت ما زیاد می شود و برای کنترل آن نیاز به درمان داریم.  برای کسانی که احساس می کنند همیشه عصبانی هستند، مشاوره با یک روانپزشک می تواند به آن ها کمک کند تا دلیل آن را بیابید و آن را مدیریت کنند.

 

منبع

 

 

دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.