فوت و فن | آموزش آنلاین

مسائل زناشویی

مسائل زناشویی

روابط مزایای شگفت انگیزی بر رفاه، رضایت از زندگی و مدیریت استرس دارد، اما هیچ یک از آنها بدون چالش نیستند.  مسائل زناشویی می تواند زوجین را تحت فشار قرار دهد، بررسی این اختلافات می تواند پیوند طرفین را تقویت کند یا موجب جدایی آن ها از هم شود، این امر به چگونگی کنار آمدن با چالش های پیش رو بستگی  دارد.

در ادامه به بیان بسیاری از مشکلات رایج در زندگی زناشویی می پردازیم  که با استفاده از راه ها و روش های مختلف می توان از بسیاری از آنها جلوگیری کرد و یا برطرف نمود.

رایج ترین مشکلات زناشویی:

نگاهی به رایج ترین مشکلات زناشویی زوجین متاهل بیاندازید و بیاموزید که چگونه قبل از اینکه این مشکلات در زندگی شما آسیب جبران ناپذیری ایجاد کنند  با آن ها مقابله کنید.

 • مشکلات مالی:

استرس درگیری بر سر پول یکی از مهمترین مشکلات ازدواج است که زوجین با آن روبرو هستند. به طور کلی ، وقتی زوجین در مورد پول درگیر می شوند، اختلافات آن ها از برتری ها، ارزش ها، نیازهای متفاوت یا سایر مسائل پیرامون پول است.

با این حال، در اوقات سخت اقتصادی استرس مالی می تواند باعث استرس عمومی تر، درگیری بیشتر درباره چیزهای غیرمرتبط با پول و همچنین استدلال های پول محور شود. به عنوان مثال، هنگامی که یک شریک در مورد پول بسیار استرس دارد ، شریک دیگر ممکن است نگرانی کمتری داشته باشد و همین امر موجب درگیری و بحث می شود. آنها ممکن است بدون اینکه حتی خودشان بدانند در مورد چیزهای غیر مرتبط با پول هم با شریک زندگی خود دعوا کنند.

 • خیانت:

خیانت یکی از رایج ترین مسائل زناشویی است. این امر شامل فریب و داشتن ارتباط عاطفی با شخص دیگر  است. موارد دیگری که جز خیانت حساب می شوند اتمام ناگهانی رابطه، خیانت جسمی ، روابط اینترنتی و … است که در روابط به دلایل مختلف رخ می دهد. این یک مشکل رایج است و زوج های مختلف در تلاشند تا راه حلی برای آن پیدا کنند.

 

 • اختلافات جنسی:

صمیمیت جسمی در یک رابطه طولانی مدت ضروری است .یکی از رایج ترین مسائل ازدواج در همه زمان ها، مشکلات جنسی است. مشکلات جنسی به دلایل مختلفی می تواند در یک رابطه ایجاد شوند و زمینه ساز مشکلات بیشتری پس ازدواج شوند .

شایع ترین مشکل جنسی در یک ازدواج از دست دادن میل جنسی است. بسیاری از مردم تصور می کنند که فقط زنان با کاهش میل جنسی روبرو می شوند، اما مردان نیز چنین چیزی را تجربه می کنند.در موارد دیگر  مشکلات جنسی می تواند به دلیل ترجیحات جنسی همسر باشد که ممکن است باعث ناراحتی شود.

 • ارزش ها و اعتقادات:

مطمئناً در ازدواج اختلافاتی وجود خواهد داشت اما برخی از اختلافات بسیار مهم اند و نمی توان آنها را نادیده گرفت. مسائلی مانند ارزشهای اصلی و اعتقادات. ممکن است  همسر یک دین داشته باشد و دیگری پیرو دین متفاوتی باشد که می تواند درکنار سایر مسائل زناشویی شکاف عاطفی ایجاد کند.

اینگونه مشکلات ازدواج در ازدواجهای بین فرهنگی بسیار رایج است زیرا همه افراد با سیستم های اعتقادی ، اخلاقی و اهداف یکسانی بزرگ نمی شوند.

 • مسائل مربوط به کودکان

کودکان می توانند منبع بالقوه دیگری از استرس و مشکلات ازدواج را به وجود آورند. کودکان فوق العاده هستند و می توانند هدایای شگفت انگیز و معناداری را وارد زندگی ما کنند، اما داشتن فرزند می تواند استرس اضافی را در ازدواج به وجود آورد. زیرا مراقبت از فرزند به مسئولیت و وقت زیادی نیار دارد و ممکن است زوجین از نقش های همسری خود عقب بمانند که موجب ناراحتی شود.

 • استرس روزانه:

عوامل استرس زای روزانه ارتباطی با مشکلات زناشویی ندارند، اما می توانند مشکلات موجود را تشدید کنند. وقتی یکی از شرکا یک روز پر استرس را پشت سر می گذارد، ممکن است هنگام رسیدن به خانه عصبانی و با ذهنی آشفته باشد ، در نتیجه اختلافات موجود را با مهارت کمتری حل کند و انرژی عاطفی کمتری برای   روابط خود اختصاص دهد. وقتی هر دو شریک زندگی سختی داشته اند این امر  بدتر می شود.

 • تلاش برای تغییر یکدیگر:

این مشکل مشترک زمانی اتفاق می افتد که زوجین در تلاشند تا عقاید خود را از مرزهای شخصی شریک زندگی خود عبور دهند ،چنین بی توجهی به مرزهای شریک زندگی  مشکلاتی را در مسایل زناشویی به دنبال خواهد داشت.

 • خشم:

از دست دادن حوصله ، بلند کردن صدا یا فریاد خشمگین و صدمه جسمی به خود یا همسرتان متأسفانه یک مشکل رایج بین مسائل زناشویی است.

با افزایش استرس به دلیل عوامل داخلی و خارجی و عصبانیت ، ممکن است نتوانیم عصبانیت خود را کنترل کنیم و بروز یک حمله به سمت عزیزانمان می تواند برای یک رابطه بسیار مضر باشد.

اگر عصبانیت مسئله ای است که با آن دست و پنجه نرم می کنید ، در نظر بگیرید که با یک مشاور صحبت کنید تا مهارت های کنار آمدن را یاد بگیرید وخشم را کنترل کنید تا بر رابطه شما تأثیر منفی نگذارد.

 

 • مشغله کاری:

مشکلات ازدواج به چند دلیل می تواند ناشی از مشغله زیاد باشد:

زوج هایی که مشغول کار هستند اغلب استرس دارند ، به خصوص اگر با خواب کافی و تغذیه مناسب از خود مراقبت نکنند. زوجین پرمشغله ممکن است احساس صمیمیت کمتری داشته باشند زیرا زمان کمتری برای گذراندن با هم دارند و جدایی بیشتر در زندگی آن ها دیده می شود.در حالی که برنامه های شلوغ به طور خودکار منجر به مشکلات ازدواج نمی شوند، اما چالشی ایجاد می کنند که باید برطرف شود.

منبع

 

دیدگاه‌ها (0)

 • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
 • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.