فوت و فن | آموزش آنلاین

آموزش قانون جذب

آموزش قانون جذب

قانون جذب چیست؟

در مورد قانون جذب و آموزش قانون جذب چه می دانید؟

قانون جذب فلسفه ای است که نشان می دهد افکار مثبت نتایج مثبتی را در زندگی فرد ایجاد می کنند، در حالی که افکار منفی نتایج منفی را به همراه می آورند. بر اساس این باور، افکار نوعی انرژی هستند و انرژی مثبت موفقیت را در همه زمینه های زندگی، از جمله سلامتی، امور مالی و روابط جلب می کند.

در حالی که قانون جذب در سال های اخیر به دلیل کتاب هایی مانند “راز” توجهات را به خود جلب کرده است، اما فاقد شواهد علمی در مورد ادعاهای خود است و به طور کلی به عنوان یک علم  شناخته می شود.

قوانین جذب

طرفداران قانون جذب بر این باورند که  اصولی اصلی در جهان وجود دارد که قانون جذب را تشکیل می دهد:

 

 • شبیه شبیه را جذب می کند: این قانون پیشنهاد می کند که موارد مشابه به یکدیگر جذب می شوند. این بدان معناست که افراد تمایل دارند افرادی را که شبیه آن ها هستند جذب کنند و همچنین نشان می دهد که افکار افراد تمایل به کسب نتایج مشابه دارند. اعتقاد بر این است که تفکر منفی تجارب منفی را به خود جلب می کند، در حالی که  تفکر مثبت تجربیات مطلوبی را ایجاد می کند.
 • طبیعت از خلا خالی است: این قانون جذب نشان می دهد که حذف چیزهای منفی از زندگی شما می تواند باعث شود که چیزهای مثبت تری جای آن ها را بگیرند. این جمله مبتنی بر این تصور است که وجود یک فضای کاملاً خالی در ذهن و زندگی شما غیرممکن است. طرفداران این فلسفه می گویند از آنجا که چیزی همیشه این فضا را پر خواهد كرد، پر كردن آن فضا با مثبت بودن امری مهم است.
 • بهترین لحظه همین لحظه حال است: این قانون بر این ایده متمرکز است که همیشه کارهایی وجود دارد که می توانید برای بهبود لحظه حال انجام دهید. این قانون پیشنهاد می کند که به جای احساس ترس و ناراحتی، باید انرژی خود را معطوف به یافتن راه هایی برای ایجاد لحظه حال به بهترین شکل ممکن کنید.
 • قانون جذب

چگونه آموزش قانون جذب را در زندگی خود عملی کنیم ؟

طبق قانون جذب، شما واقعیت خود را ایجاد می کنید. آنچه شما روی آن متمرکز می شوید، همان چیزی است که در زندگی خود ترسیم کرده و به آن فکر می کنید. این نشان می دهد آنچه شما معتقدید در زندگی شما اتفاق خواهد افتاد، همان اتفاقی است که می افتد.

برخی از کارهایی که باعث می شوند قانون جذب وارد زندگیتان شود  عبارتند از:

 • سپاسگزار باشید
 • اهداف خود را تجسم کنید
 • در هر موقعیتی به دنبال نکات مثبت باشید
 • بیاموزید که چگونه تفکر منفی را شناسایی کنید
 • از جملات مثبت استفاده کنید
 • وقایع منفی را به روشی مثبت تر تنظیم کنید

اگرچه قانون جذب ممکن است یک راه حل فوری برای همه چالش های زندگی نباشد، اما می تواند به شما کمک کند تا چشم انداز خوش بینانه تری نسبت به زندگی ایجاد کنید. همچنین ممکن است به شما کمک کند تا برای ادامه کار در جهت اهداف خود انگیزه داشته باشید.

 تاثیر قانون جذب در زندگی

 • جلوه های معنوی

قانون جذب در معنویت افراد تأثیر می گذارد. معنویت خود به انواع مزایای سلامتی از جمله کاهش استرس، سلامتی بهتر، کاهش افسردگی و رفاه عمومی بهتر کمک می کند.

 • رفاه بهتر

استفاده از قانون جذب تأثیرات مثبتی بر روان افراد می گذارد که در نتیجه آن زندگی بهتری نیز خواهند داشت.   با اعتقاد به امکان پذیر بودن افکار خود و توانایی تداعی آن ها، بیشتر ریسک می کنیم، فرصت های بیشتری را می بینیم و دریچه های جدیدی از موفقیت را به روی خود باز می کنیم. برعکس، وقتی اعتقاد نداریم که چیزی در حوزه توانایی های  ما قرار دارد، بدون توجه به فرصت ها، از آن ها می گذریم.

 

با تغییر گفتار و احساسات خود درباره زندگی، الگوهای منفی زندگی خود را از خود دور کرده و الگوهای مثبت، مثمر ثمر و سالم تری ایجاد کنید.

تحقیقات در مورد خوش بینی نشان می دهد که افراد خوش بین از سلامتی بهتر، خوشبختی بیشتر و موفقیت بیشتری در زندگی برخوردار هستند. این افراد ویژگی هایی دارند که به آن ها اجازه می دهد افکار خود را بر موفقیت متمرکز کنند و از نظر ذهنی شکست های خود را به حداقل برسانند

 

 

نکات اجرای قانون جذب در زندگی:

برخی تمرینات وجود دارد که می تواند به شما کمک کند یاد بگیرید آموزش قانون جذب را فرا گرفته و آن را در زندگی خود عملی کنید. برخی از ایده ها عبارتند از:

 

 • ژورنالیسم: نوشتن افکار خود می تواند به شما کمک کند تا  الگوهای فکری عادی خود را بهتر  بشناسید و ببینید آیا به سمت خوش بینی گرایش دارید یا بدبینی.
 • پذیرش تمرین: به جای تمرکز روی آنچه در حال حاضر اشتباه است یا آنچه باید تغییر کند، روی پذیرفتن چیزها به همان صورت که هستند کار کنید. این بدان معنا نیست که شما برای آینده ای بهتر تلاش نکنید، بلکه فقط اوضاع کنونی را برای خود شیرین تر می کنید.
 • جملات مثبت به خود بگویید: هر روز به گفتگو مثبت با خود بپردازید. با گذشت زمان، این عمل خیلی راحت تر شده و دیگر داشتن ذهنیتی منفی برایتان دشوار می شود.

کلام آخر

در حالی که آموزش قانون جذب و توجه به آن در سال های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است، امام اساس کلی این مفهوم  جدید نیست. این ایده ریشه های فلسفی دارد که به اوایل قرن 19 میلادی معروف به “تفکر جدید” برمی گردد. در قرن بیستم میلادی، به خصوص با اکران فیلم “راز” در سال 2006، دوباره علاقه به این ایده بیشتر شده و افراد به دنبال یادگیری و اجرای خود برای بهبود زندگی و حال روحی می باشند.

منبع:

 

 

دیدگاه‌ها (0)

 • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
 • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.