فوت و فن | آموزش آنلاین

شغل دوم با سرمایه کم

شغل دوم با سرمایه کم

 

آیا به دنبال روش هایی هستید تا بتوانید درآمد مالی مضاعف در زندگی خود بدست آورید ؟ برای این منظور شغل دوم می تواند درآمد شما را افزایش دهد.

فارغ از اینکه اهل کجا هستید و یا برای چه امرار معاش م

ی کنید ، به لطف راحتی اینترنت که امروزه برای همگان فراهم شده، می توانید از فرصت های زیادی که در دنیای دیجیتال و فضای مجازی ایجاد شده استفاده کنید و یک شغل دوم و درآمد اضافی برای خود کسب کنید.

برخی از استراتژی های ذکر شده در زیر راه حل سریع برای ایجاد شغل دوم با سرمایه کم و بدست آوردن پول و یا راه های سرمایه گذاری است . در هر صورت ، روشی را انتخاب کنید که متناسب با مجموعه مهارت های شما باشد و اطمینان حاصل کنید که سود دریافتی شما متناسب با وقت و مهارتی است که میگذارید.

از جمله ویژگی های مثبت شغل دوم می توان افزایش درامد، پرداختن به علایق، ایجاد مهارت برای رزومه و …. را نام برد.در ادامه مروری بر گزینه های پیش رو و نکاتی در مورد یافتن شغل دوم و لیستی از عناوین شغلی احتمالی برای پیگیری را داریم

نکاتی برای یافتن شغل دوم با سرمایه کم

1) اطمینان حاصل کنید که می توانید آن را مدیریت کنید

قبل از شروع جستجوی خود ، به دقت فکر کنید که آیا شغل دوم انتخاب صحیحی برای شماست یا خیر؟ اطمینان حاصل کنید که زمان کافی در برنامه خود دارید تا بین دو شغل خود تعادل ایجاد کنید. اگر یک کار شلوغ و پر استرس دارید ، در مورد افزودن کار دوم به این معادله محتاط باشید.

همچنین ، مطمئن شوید که به ازای دریاف مبلغ کم پول وقت آزاد خود را نفروشید. قبل از شروع جستجوی کاری ، موافقان و مخالفان شغل دوم را کاملاً بسنجید.

2) به دنبال انعطاف پذیری باشید

اکثر ایده های شغلی دوم که در زیر آورده شده نیازی به تعهد تمام وقت نیاز ندارند و انعطاف پذیری لازم را برای برنامه ریزی شما فراهم می کنند. روند استخدام به سمت استخدام پاره وقت است ، بنابراین فرصت های شغلی انعطاف پذیر زیادی پیدا خواهید کرد.

در واقع، بسیاری از برنامه های شغلی از شما می پرسند که چه زمانی برای انجام کار در دسترس هستید. برخی از کارفرمایان به شما اجازه می دهند تا به صورت دورکاری فعالیت داشته باشید، در حالی که برخی دیگر برنامه ریزی برای آخر هفته را می خواهند. در بسیاری از موارد شما می توانید در برنامه کاری تمام وقت خود کار کنید.

 

3) انعطاف پذیر باشید

هنگام جستجوی شغل دوم ، باید خودتان هم انعطاف پذیر باشید. در صورت امکان ، مشاغلی را در نظر بگیرید که شامل شب کاری و یا کار در اواخر هفته و تعطیلات باشند. اینها مشاغلی هستند که متقاضیان کمتری دارند، بنابراین احتمال استخدام شما بیشتر است.

4) درباره مکان فکر کنید

ممکن است به دنبال  شغلی با مکانی انعطاف پذیر باشید. به عنوان مثال مشاغلی که به صورت دورکاری و در منزل بتوانید فعالیت کنید یا مکان های نزدیک به محل سکونتتان.

 

5) لیستی از علایق خود تهیه کنید

اگر مطمئن نیستید که چه نوع کاری را می خواهید ، لیستی از علایق خود تهی

 

ه کنید. به همین ترتیب ، اگر شرکتی وجود داشته باشد که علاقه زیادی به محصولش داشته باشید ، ممکن است به دنبال کار با آنها باشید.

6)مهارت های لازم برای توسعه را در نظر بگیرید

اگر مهارتی وجود دارد که برای شغل اول شما مهم است و احساس می کنید می توانید آن را ارتقا دهید ، شاید سعی کنید شغل دوم پیدا کنید که به شما در ارتقا این مهارت کمک کند. همچنین ، اگر در نهایت امیدوارید که رشته شغلی خود را تغییر دهید ، شغلی را انتخاب کنید که به شما کمک کند مهارت های مورد نیاز برای رشته جدید را توسعه دهید.

 

 

 

 

انواع شغل های دوم

در زیر پنج دسته کلی شغل دوم آورده شده است. لازم به ذکر است که این دسته ها هر موقعیت ممکن را پوشش نمی دهند .

  • مشاغل آزاد

یک شغل آزاد به جای کار همزمان در یک شرکت شامل تکمیل کار یا پروژه برای چندین شرکت است. شرکت ها اغلب نویسندگان مستقل ، ویراستاران ، طراحان گرافیک ، متخصصان ورود اطلاعات و موارد دیگر را استخدام می کنند.

نکته خوب در مورد مشاغل آزاد این است که ساعات کار شما معمولاً انعطاف پذیر است. هر زمان که کار و پول بخواهید می توانید شغل خود را انتخاب کنید همچنین مهم ترین جنبه مثبت این مشاغل این است که میتوانید از منزل کار را پیش ببرید.

  • مشاغل صنعت خدمات

مشاغل صنعت خدمات شامل انجام نوعی کار برای مشتریان است. مشاغل خدماتی در صنعت رستوران شامل میزبان / میزبان ، پیشخدمت / پیشخدمت ، پیشخدمت و غیره است. سایر مشاغل خدماتی شامل همکاران فروش در نمایندگان خرده فروشی و خدمات مشتری در مراکز تماس است. فایده این مشاغل این است که اغلب نیمه وقت هستند و برنامه شما می تواند انعطاف پذیر باشد. همچنین می توانید سعی کنید در رستورانی که به ویژه از آن لذت می برید یا در فروشگاهی که در آن خرید می کنید کار خدماتی پیدا کنید.

 

راه اندازی مشاغل شخصی

یکی از گزینه های برای ایجاد شغل دوم با سرمایه کم،  این است که بیزینس خود را شروع کنید تا اینکه در یک شرکت یا برای شخص خاص کار کنید. شروع مشاغل شخصی خود به زمان و تلاش نیاز دارد، بنابراین این امر برای همه ایده آل نخواهد بود. با این حال، اگر علاقه زیادی به یک پروژه دارید ، ممکن است تصمیم بگیرید که این مسیر را تجربه کنید.

 

این گزینه این امکان را به شما می دهد تا مسئولیت داشته باشید و از نظر ساعات کاری نیز تا حدودی انعطاف پذیری به شما می دهد. برای این نوع شغل حتما پیش از راه اندازی اطلاعات کامل در مورد کار و فعالیت های پیرامون آن کسب کنید.

منبع

دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.