فوت و فن

اهمیت عزت‌ نفس در موفقیت (1)

تصویر مقاله اعتماد به نفس

اهمیت عزت‌ نفس در چیست؟

یک کلید بسیار مهم برای انواع موفقیت چه در کسب ثروت چه سلامتی چه موقعیت اجتماعی، شغلی، معنوی یا روابط اجتماعی وجود دارد و آن داشتن عزت نفس و دانستن میزان اهمیت عزت‌ نفس است. به جرات میتوانم بگویم اگر ما عزت نفسمان را بالا نبریم و پرورش ندهیم در زندگی به هیچ موفقیت بزرگی نخواهیم رسید. اگر به دنبال ثروت هستید باید این را بدانید که درب ورود ثروت به زندگی شما عزت نفستان است‌‌.

اگر خواهان روابط اجتماعی مناسب هستید یا اگر مجرد هستید و به دنبال شخصی ایده آل برای ازدواج میگردید مطمئن باشید اگر عزت نفس نداشته باشید یا هیچگاه ازدواج نمیکنید و یا اگر ازدواج کنید ازدواج موفقی نخواهید داشت.

به همین ترتیب تاثیر و اهمیت بسزای عزت نفس در تمام موفقیت های دیگر غیر قابل انکار است. بخش عمده تشکیل عزت نفس یا عدم داشتن عزت نفس در وجود یک فرد مربوط میشود به دوران کودکی آن فرد که در خانواده یا مدرسه یا در کوچه و خیابان چطور با آن شخص رفتار شده و تحت تاثیر چه برخورد هایی در جامعه قرار گرفته که متاسفانه خود من و تمام افرادی که این مقاله را میخوانند یا افرادی که شما در اطرافیانتان دارید همگی در بحث عزت نفس مشکل داریم. این کمبود عزت نفس از برخوردهای نامناسب از سوی عوامل محیطی نشئت گرفته به طور مثال در دوران کودکی تا یک لیوان از دستمان می افتاد و میشکست یا هر خرابکاری کودکانه دیگر که انجام میدادیم برخورد خانواده با ما این بود که بچه چقدر تو بی عرضه ای، از پس هیچ کاری بر نمیای، تو هیچی نمیشی و … و از همین دست برخوردهای نامناسب که در مدرسه بسیار از سوی معلمان با ما شده یا تا کوچکترین اشتباهی در کلام یا رفتار داشتیم مورد تمسخر دوستان قرار گرفته ایم و تمام این رفتار ها باعث شده تا عزت نفسی که خداوند در هنگام تولد در وجود ما قرار داده بود کمتر و کمتر شود و در بعضی افراد که مورد حملات رفتاری اشتباه بیشتری قرار گرفته اند به طور کامل نابود شود که موجب شده تا این افراد در زندگی به هیچ موفقتی دست پیدا نکنند و سطح اجتماعی بسیار پایینی داشته باشند

دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.