فوت و فن

آموزش قانون جذب

قانون جذب چیست

تصور کنید که به قدرتی دست پیدا کرده اید که با آن میتوانید هرآنچه که آرزوی داشتنش را دارید مثل روابط رویایی با همسرتان , دوستانی بی نظیر , سلامتی و داشتن احساس خوب به خودتان , داشتن جیب هایی پر پول و ماشین مورد علاقه تان , شغل رویاییتان و خانه ی دلخواهتان و خیلی از اهداف رویایی دیگر را به دست آورید …

شاید برایتان داشتن همه یا حتی یکی ازین موارد غیر قابل باور باشد و یا ممکن است فکر کنید این اتفاق فقط در فیلم ها میتواند رخ دهد…

اما باید به شما بگوییم که نه تنها شما میتوانید یکی از این رویاها را بدست آورید بلکه میتوانید خیلی چیزهای رویایی دیگر را همزمان با هم داشته باشید. شما میتوانید یک زندگی رویایی را با “قانون جذب ” تجربه کنید. برای این که با این قانون بیشتر آشنا شوید و به پاسخ سوالاتی که ممکن است در مورد قانون جذب داشته باشید برسید تا انتهای این مقاله همراه ما باشید…

در مورد قانون جذب و آموزش قانون جذب چه می دانید

برای اینکه بتوانیم آموزش قانون جذب را اصولی دنبال کنیم باید در اولین مرحله بدانیم که اصلا این قانون چیست؟

قانون جذب “the law of attraction” قانونی است که طبق آن  مردم میتوانند با تمرکز بر افکار منفی یا مثبت تجربه های منفی یا مثبت را به زندگی خود وارد کنند. برای مثال شما با افکار خود میتوانید سلامتی کامل را به دست آورید یا میتوانید به شغل ایده آلی که در نظر دارید برسید و یا برعکس میتوانید با افکار خود مریضی و فقر را به زندگی خود وارد کنید. قانون جذب فلسفه ای است که نشان می دهد افکار مثبت نتایج مثبتی را در زندگی فرد ایجاد می کنند، در حالی که افکار منفی نتایج منفی را به همراه می آورند. بر اساس این باور، افکار نوعی انرژی هستند و انرژی مثبت موفقیت را در همه زمینه های زندگی، از جمله سلامتی، امور مالی و روابط جلب می کند. در حالی که قانون جذب در سال های اخیر به دلیل کتاب هایی مانند “راز” توجهات را به خود جلب کرده است، اما فاقد شواهد علمی در مورد ادعاهای خود است و به طور کلی به عنوان یک علم  شناخته می شود.

نحوه ی عملکرد قانون جذب چگونه است

طرفداران قانون جذب بر این باورند که  اصولی اصلی در جهان وجود دارد که قانون جذب را تشکیل می دهد:

 • شبیه شبیه را جذب می کند: این قانون پیشنهاد می کند که موارد مشابه به یکدیگر جذب می شوند. این بدان معناست که افراد تمایل دارند افرادی را که شبیه آن ها هستند جذب کنند و همچنین نشان می دهد که افکار افراد تمایل به کسب نتایج مشابه دارند. اعتقاد بر این است که تفکر منفی تجارب منفی را به خود جلب می کند، در حالی که  تفکر مثبت تجربیات مطلوبی را ایجاد می کند.
 • طبیعت از خلا خالی است: این قانون جذب نشان می دهد که حذف چیزهای منفی از زندگی شما می تواند باعث شود که چیزهای مثبت تری جای آن ها را بگیرند. این جمله مبتنی بر این تصور است که وجود یک فضای کاملاً خالی در ذهن و زندگی شما غیرممکن است. طرفداران این فلسفه می گویند از آنجا که چیزی همیشه این فضا را پر خواهد كرد، پر كردن آن فضا با مثبت بودن امری مهم است.
 • بهترین لحظه همین لحظه حال است: این قانون بر این ایده متمرکز است که همیشه کارهایی وجود دارد که می توانید برای بهبود لحظه حال انجام دهید. این قانون پیشنهاد می کند که به جای احساس ترس و ناراحتی، باید انرژی خود را معطوف به یافتن راه هایی برای ایجاد لحظه حال به بهترین شکل ممکن کنید.

حال توضیح دهیم چطور جذب اتفاق میفتد:

مفهوم ارتعاش در آموزش قانون جذب

طبق نظریه ی ریسمان تمامی ذراتی که در جهان هستی وجود دارند در حال ارتعاش هستند و اگر به طور کلی به این موضوع نگاه کنیم تمامی اجسام از انرژی تشکیل شده اند و شما با ارسال انرژی های مشابه میتوانید انرژی های مورد نظر خود را جذب کنید.

چطور میتوانم چیزی که میخواهم را با استفاده از قانون جذب به دست آورم

همانطور که گفته شد انرژی های مشابه یکدیگر را جذب میکنند حالا سوالی که پیش می آید این است که ما چطور میتوانیم این انرژس و ارتعاش را بفرستیم و مشابه آن را جذب کنیم ؟ در ادامه به چند روش که شما با استفاده از آنها میتوانید ارتعاش بفرستید اشاره خواهیم کرد:

 1. استفاده از افکار و تجسم کردن: یکی از قوی ترین راه هایی که شما میتوانید با استفاده از آن به خواسته هایتان برسید تجسم کردن است . برای این که موضوع بیشتر روشن شود به مثال های واقعی زیر توجه کنید: خانم کیت وینسلت بازیگر نقش رز در فیلم تایتانیک وقتی به خاطر بازی زیبایش جایزه اسکار را دریافت کرد گفت: “وقتی بچه بودم و به حمام میرفتم شامپویم را بغل میکردم و تصور میکردم که جایزه اسکاره !”اشک از چشمانش سرازیر شد و گفت:” اما این یکی دیگر شامپو نیست واقعا اسکاره “از قول زلاتان ابراهیموویچ بازیکن مشهور تیم ملی سوئد که یک خیابان هم به نامش زده اند نقل شده است که:”باور کنید من رویای تمام موققیت هایم را در بچگی دیده بودم”.
 2. گفتن عبارات تاکیدی: در آموزش قانون جذب یکی از بهترین و موثر ترین تمرینت گفتن عبارات تاکیدی است , شاید شما از قدرت کلام خود آگاه نباشید اما نگاهی به دور و بر خودتان بیاندازید…کسانی که مدام از بیماری صحبت میکنند دائما مریضند, آنهایی که مدام از بدبختی و مشکلات صحبت میکنند خودشان بیشتر درگیر مشکلات هستند و آنهایی که دائما پر انرژی , مثبت اندیش و شکرگزارند چه آرامشی دارند… خودتان کیفیت زندگی این افراد را با هم مقایسه کنید.
  نحوه ی گفتن عبارات تاکیدی هم به این صورت است که برای مثال : در زمان قبل از خواب صد بار مثلا این عبارت را با احساس عمیق و واقعی از ته دل با خود بگویید”خدارا شاکرم که هر روز ثروتمند تر و سالم تر میشوم “
 3. توجه کردن به خواسته هایتان: شاید کمتر چیزی که در آموزش های قانون جذب به آن پرداخته شده است اصلا توجه کردن باشد.
  که تمام روش های دیگر را نیز در بر میگیرد . شما به هر روش و به هر نحو به یک چیز توجه کنید در حال فرستادن ارتعاش یا فرکانس آن به جهان هستی هستیدو این یک معنی بیشتر ندارد که شما در حال دعوت آن به زندگی خود هستید و برای قانون جذب فرقی نمیکند که شما آن چیز را میخواهید یا نه , توجه به آن یعنی دعوت آن به زندگی تان.
 4. حرف زدن درباره ی خواسته هایتان: یکی دیگر از روش هایی که در آموزش های قانون جذب خیلی به آن پرداخته نشده است صحبت کردن درباره ی خواسته هایتان است . شما با صحبت کردن خیلی ساده خیلی ساده میتوانید ارتعاش خواسته تان را به جهان هستی ارسال کنید. صحبت کردن یک روش بسیار قوی است به این دلیل که به راحتی فراموش نمیشود و و رشته ی کلام به راحتی قطع نمیشود, قدرت توجه بسیار قوی ای دارد و در نهایت با فرستادن ارتعاش قوی تر شما را به خواسته تان نزدیک تر میکند. میتوانید با یکی از دوستانتان این تمرین را انجام دهید و در مورد سه سال دیگر که به اهدافتان رسیده اید با او صحبت کنید.

قانون جذب

نقش احساس در قانون جذب چیست

شاید بتوان گفت مهم ترین مسئله در اموزش قانون جذب و یکی از شاه کلید ها برای رسیدن به خواسته ها داشتن احساس خوب است . اصلا احساس چیست؟ از مجموع ارتعاشات ما در یک بازه ی زمانی خاص احساسات خوب یا بد ما شکل میگیرد.
برای مثال اگر دو یا سه اتفاق بد پشت سر هم برای شما بیافتد احتمالا احساس شما در آن روز بد خواهد شد . یا اگر یک صحنه ی دلخراش از یک تصادف را ببینید یا خبر های بد را پیگیری کنید… این موارد باعث میشوند احساس شما بد شود و این احساسات بد(مجموع توجهاتی که به ناخواسته هایتان داشته اید) شما را به سمت اتفاقات بد پیش خواهد برد. حال به برعکس این مثال توجه کنید اگر در یک روز شما یک رابطه ی رویایی را ببینید و به آن توجه کنید , یک منظره ی عالی را ببینید یا یک فروش خوب را تجربه کنید شما به طبع احساس خوبی خواهید داشت  (چرا که به اتفاقات خوبی که در مسیر خواسته تان بوده است توجه کرده اید و ارتعاش ان را فرستاده اید) و این احساس خوب اتفاقات خوب را برای شما رقم خواهد زد.

فرمول بسیار قوی در آموزش قانون جذب

این فرمول یکی از مهم ترین و موثر ترین اصل ها در قانون جذب است:

احساس خوب = اتفاقات خوب
احساس بد = اتفاقات بد

تاثیر قانون جذب در زندگی

 • جلوه های معنوی: قانون جذب در معنویت افراد تأثیر می گذارد. معنویت خود به انواع مزایای سلامتی از جمله کاهش استرس، سلامتی بهتر، کاهش افسردگی و رفاه عمومی بهتر کمک می کند.
 • رفاه بهتر: استفاده از قانون جذب تأثیرات مثبتی بر روان افراد می گذارد که در نتیجه آن زندگی بهتری نیز خواهند داشت. با اعتقاد به امکان پذیر بودن افکار خود و توانایی تداعی آن ها، بیشتر ریسک می کنیم، فرصت های بیشتری را می بینیم و دریچه های جدیدی از موفقیت را به روی خود باز می کنیم. برعکس، وقتی اعتقاد نداریم که چیزی در حوزه توانایی های  ما قرار دارد، بدون توجه به فرصت ها، از آن ها می گذریم. با تغییر گفتار و احساسات خود درباره زندگی، الگوهای منفی زندگی خود را از خود دور کرده و الگوهای مثبت، مثمر ثمر و سالم تری ایجاد کنید.

تحقیقات در مورد خوش بینی نشان می دهد که افراد خوش بین از سلامتی بهتر، خوشبختی بیشتر و موفقیت بیشتری در زندگی برخوردار هستند. این افراد ویژگی هایی دارند که به آن ها اجازه می دهد افکار خود را بر موفقیت متمرکز کنند و از نظر ذهنی شکست های خود را به حداقل برسانند.

جذب پول

نکات اجرای قانون جذب در زندگی

برخی تمرینات وجود دارد که می تواند به شما کمک کند یاد بگیرید آموزش قانون جذب را فرا گرفته و آن را در زندگی خود عملی کنید. برخی از ایده ها عبارتند از:

 • ژورنالیسم: نوشتن افکار خود می تواند به شما کمک کند تا الگوهای فکری عادی خود را بهتر بشناسید و ببینید آیا به سمت خوش بینی گرایش دارید یا بدبینی.
 • پذیرش تمرین: به جای تمرکز روی آنچه در حال حاضر اشتباه است یا آنچه باید تغییر کند، روی پذیرفتن چیزها به همان صورت که هستند کار کنید. این بدان معنا نیست که شما برای آینده ای بهتر تلاش نکنید، بلکه فقط اوضاع کنونی را برای خود شیرین تر می کنید.
 • جملات مثبت به خود بگویید: هر روز به گفتگو مثبت با خود بپردازید. با گذشت زمان، این عمل خیلی راحت تر شده و دیگر داشتن ذهنیتی منفی برایتان دشوار می شود.

بحث و نتیجه گیری

در حالی که آموزش قانون جذب و توجه به آن در سال های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است، امام اساس کلی این مفهوم  جدید نیست. این ایده ریشه های فلسفی دارد که به اوایل قرن 19 میلادی معروف به “تفکر جدید” برمی گردد. در قرن بیستم میلادی، به خصوص با اکران فیلم “راز” در سال 2006، دوباره علاقه به این ایده بیشتر شده و افراد به دنبال یادگیری و اجرای خود برای بهبود زندگی و حال روحی می باشند. برای آشنایی با مفاهیم قانون جذی و شرکت در دوره های آنلاین قانون جذ می توانید به قسمت قانون جذب وبسایت فوت و فن مراجعه نمایید.

دیدگاه‌ها (0)

 • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
 • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.